Cambalkon Sistemleri

LİDER ISI CAMLI CAM BALKON SİSTEMİ

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hurda katkısı olmadan orjinal ham madde kullanılan alüminyum profiller.
Hurda katkısı olmayan orjinal polyemid ham madde kullanılan sistem aksesuarları.
Metal (zamak) gövdeli üstten veya alttan taşıma sağlayabilen, montaj esnasında ayarlanabilir çift eksenli rulmanlar.
Kasaya kıl fitil takılmasını sağlayan özel tasarım.
Yankasa (dikme/ara) profillerinde hava ve suizolasyonunu maksimum sağlamak üzere tasarlanmış özel EPDM fitiller.
Kilitlenebilir ve çıkış yuvalarını kapatır tipte özel ve estetik açma kapama mekanizması.
Özel tasarım kenar ve köşe profilleri çeşitliliği.

Her türlü açıda uygulanabilirlik.
İsteğe bağlı olarak ilk açılan kanatta (menteşelikanat) rulman veya menteşe bağlanmasına olanak sağlayan iki ayrı tip fren(bakla).
Son kanat kapandığında kendi kendine kapanan iki ayrı boyda özel klavuz (boynuz) detayı.

Isı Camlı Cambalkonun iç cephesindeki aksesuarların vida deliklerini kapatmak üzere özel tasarlanmış yumuşak tapan detayı.
Tüm aksesuarların özel kutulu olarak satışı ile imalat vestok takibi kolaylığı.
Kasa profilindeki özel eğim tasarımı ile su tahliyesi imkanı.
Isı Cam uyarlı 30mm ara boşluğu, istenildiği taktirde jaluzi(perde) takılabilme özelliği.

LİDER GOLD SERİ CAM BALKON
 
 • Maksimum panel yüksekliği 2600 mm
 • Maksimum panel genişliği 700 mm
 • Maksimum panel ağırlığı 45 kg

Gold Seri balkon uygulamaları için tercih edilen, alttan ve üstten taşımalı bir sistemdir. Cam paneller sağa ve sola veya her iki tarafa toplanabilir. Gold Sistemde 8 mm Temperli Cam uygulanır. Profiller 3mm kalınlıkta, zarif, ikna edici tasarım ve görüntüye sahiptir.Lüks Alüminyum Malzemesi 6063 alaşımdan üretilmektedir. TS 5247, EN 12020–1 standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Kasa detayı üzerindeki çıkış plastiğini kapatabilen ve yağmur suyu toz, rüzgâr gibi dış etkenlerden koruyan ve kanatla birlikte kapatılabilen ve kullanımı kolay özel tasarım teker çıkış plastiği ve kilit uygulanır.SİSTEME ÖZEL ÇOCUK EMNİYET KİLİTİNE SAHİP SİSTEMDİR

Özel imalat 9000 seri özel rulmanlı ve döküm olmayan, aşınmaz polyemid kaplamalı teker sistemi, üç yerden kilitlemeli ve asla düşme yapmaz. Her kanatta her biri 2 rulmanlı 4 adet teker kullanılmaktadır. Camların arasında 2 Adet Silikon esaslı UV ışınlarına dayanıklı (h) Fitiller uygulanmalıdır. Bu sisteme özel güvenlik kilidi ve standart kilit sistemi kullanılmaktadır. Etkili tasarımı ve her açıdan çalışabilen yüksek yalıtım performanslı kanat kapakları; kanat alınlarında özel 90º kapak, 135º kapak, radüslü kapak, düz ara kapak, bitim kapakları kullanılır. Çeşitli Renk ve modellerde uygulanmakta olup yer ve mekâna göre uyum sağlamaktadır. Özel açılımı sayesinde temizlik problemi yaşanmaz.

              

 

 

LİDER PRETİJ SERİ CAM BALKON SİSTEMİ

[themecolor]PRESTİJ Seri Katlanır Cam Balkon Sistemi[/themecolor] firmamızın en yeni piyasaya sürdüğü seridir ve diğer sistemlerimizden tekerlek yapısı ve cam kaldırma kapasitesi açısından farklı bir yapıya sahiptir. Sistemin 3 tekerli olmasından dolayı 10mm temperli camı kolayca ve güvenle taşıyabilmektedir.

Sistemin Teknik Özellikleri:

 • Alttan ve üstten taşımalı olarak kullanılabilen bir sistemdir.
 • Kanatlar/Camlar sağa ve sola veya her iki tarafa aynı anda toplanabilir. 
 • Prestij seri Katlanır Cam Balkon Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli cam kullanımı için uygundur.
 • Aluminyum Profiller (Kasa, Baza ve Yan Dikme) 3mm kalınlıkta, zarif, ikna edici tasarım ve görüntüye sahiptir. 
 • Sistemde kullanılan Aluminyum Malzemesi 6063 alaşımdan üretilmektedir. Bu materyal TS 5247 ve EN 12020–1 standartlarına uygundur.
 • Aluminyum Kasa Özelliği: Üzerindeki çıkış plastiğini kapatabilen; yağmur suyu, toz, rüzgâr gibi dış etkenlerden koruyan ve kanatla birlikte kapatılabilen bir mekanizması vardır. Kullanımı kolay, özel tasarım teker çıkış plastiği ve kilit uygulanır.
 • Özel rulmanlı ve döküm olmayan, aşınmaz polyemid kaplamalı teker sistemi, üç yerden kilitlemelidir ve asla düşme yapmaz. Her kanatta her biri 2 rulmanlı 4 adet teker kullanılmaktadır.
 • Camların arasında 2 adet Silikon esaslı UV ışınlarına dayanıklı h ve H tip Fitiller kullanılmaktadır.
 • Bu sistemde ayrıca özel güvenlik kilidi ve standart kilit sistemi olmak üzere 2 ayrı seçenek sunulmaktadır.
 • 8mm ve 10mm patenti Kanaat Aluminyum’a ait olan Aluminyum Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Aluminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağnak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Patentli Aluminyum Fitillerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır.
 • Etkili tasarımı ve her açıdan çalışabilen yüksek yalıtım performanslı kanat kapakları vardır. Kanat alınlarında özel 22,5º kapak, 45º kapak, Radius kapak, S Kapak, Düz ara kapak ve Bitim Kapakları (dikme plastiği) kullanılır.
 • Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır. Ayrıca özel açma-kapama mekanizması sayesinde temizlik problemi de yaşanmaz.Balkon yüksekliği 2600 mm üzeri balkonlarda tavsiye edilir.

Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği: 2800 mm
Maksimum Kanat (Cam) Genişliği: 700 mm
Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı: 45 kg
Aluminyum Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 12,00kg ; 6,50metre
Aluminyum Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 7,00kg ; 6,50metre
Aluminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu: 3,00kg ; 6,00metre

 

 

LİDER PREMİUM SERİ CAM BALKON SİSTEMİ

LİDER Cam Balkon Premium Cam Balkon sistemlerinde kullanılan kasa profili, her bir ayaktaki çift rulmanı taşıyacak şekilde, 2 kanallı olarak dizayn edilmiş ve üretilmiştir. PREMİUM sistemine ait bazalar 8 mm Temperli Cam kullanımına uygun olarak dizayn edilmiştir.İSTENİLDİĞİNDE 10 mm camlarda uygulanabilmektedir.

LİDER Cam Balkon Premium Cam Balkon Sistemlerinde, Eloksal (naturel), beyaz, krem, kahverengi olarak standart renkler mevcuttur. Arzu edildiği takdirde özel renk uygulanabilir. Sistem istenildiğinde üstten taşımalı, istenildiğinde alttan taşımalı olarak monte edilme imkanına sahiptir.Her bir kanatta toplam 8 rulman vardır. Sistem üstten monte edilirse üstteki 4 rulman taşıyıcı görev yapar, alttaki 4 rulman klavuzlama yapar, sistem alttan monte edilirse alttaki 4 rulman taşıyıcı görev yapar, üstteki 4 rulman kılavuzlama yapar. Temperli cam kenarlarında kullanılan şeffaf cam fitilleri, kullanılan (kuzey/güney) cepheye bağlı olarak 2 – 4 yıl arasında yaşlanma göstermektedir.Sistemimiz balkon yüksekliğinize bağlı 2600 mm den yüksek balkonlarınıza uygun tasarlanmıştır.

 • Maksimum panel yüksekliği 2800 mm
 • Maksimum panel genişliği 700 mm
 • Maksimum panel ağırlığı 45 kg

               

LİDER ÜSTTEN AKILLI SİSTEM

LİDER Cam Balkon üstten askılı vitrin sistemleri özellikle alışveriş merkezleri, mağaza, cafe, fast-food alanları, tatil köyleri, pastaneler vb. alanlar için tasarlanan bir sistemdir. Sistem üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum raylar üzerinde askıda hareket etmektedir. Mimari yapıda işlevsel ve estetiktir. İstenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırır. Rüzgar, yağmur, toz ve olumsuz hava koşullarının etkilerinden %85 koruma sağlar.

İstenildiği zaman tamamen açılabilir bir sistemdir. Yapıya modern ve estetik bir görünüm verir. üstten askılı vitrin sistemleri’nde eşik olmaması kullanıcılar açısından avantaj sağlar.Park yeri (Havuz) kullanılmadan camlar istenilen yöne veya ortadan tek teker kullanılarak açılabilir.Panelleri sistem içerisinde tek tarafa veya her iki tarafa toplanabilir; bu da kullanım kolaylığı sağlar.

Sistemin Özellikleri;

 • Sistemde yüksek güvenlikli cam (10mm Temperli Camlar) kullanılır,
 • Alüminyum profil doğrama,
 • Sistemin cam ağırlığı m2 25-28 kg’dır.
 • Maksimum yükseklik 380 cm’dir.
 • Isı yalıtımı %70’dir.
 • Kanat genişliği min.70 cm./ max.110 cm (ort.90 cm.)
 • Görünen metal kısımlara isteğe göre RAL ve ELOKSAL renkleri uygulanabilir.
 • Paslanmaz rulman sistemi kullanılır.
 • Kıl fitiller bazadan uygulamalıdır.
 

     

     

 

 

LİDER EŞİKLİ SÜRME CAMBALKON SİSTEMİ

 

EŞİKLİ SÜRME CAM BALKON  SİSTEMİ şuanda mevcut kullanmakta olan balkon kapama sistemlerinin alternatifi olup dünyada sistemimize benzer bir model ve çalışır bir ürün bulunmamaktadır. Bu mevcut sistemlerin eksik yönlerini tespit edip, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni sistemimizi piyasaya sürdük.

Sistemin Teknik Özellikleri:
Yana Kayar Sistem (Sürme Cam Sistemi) adından anlaşılacağı gibi kasa üzerinde yer alan raylar ile bu raylar üstünde yer alan camların, yatay olarak hareket ettiğinden bu balkon sistemi, iç mekânlarda daralmaya sebep vermemektedir.
Eşikli Sürme Sistemde istenildiği kadar Kanat sayısı uygulanabilir.
Dar balkonlarda balkon alanını aynen korumaktadır. Balkona giriş/çıkış noktalarına engel olmaz.
Eşikli Sürme seri Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli tek cam ve lamine cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez.
Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır.
Kanatlarda kullanılan Ara (Çekme) Kapaklar ile Camlar istenilen yere toplanır.
8mm ve 10mm olan Aluminyum Sürme Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Aluminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağnak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Patentli Aluminyum Fitillerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır.
Sistem geniş kasa modeline sahiptir. Balkon parapetinin tavanı karşılamadığı durumlarda kolaylıkla uygulanabilir. Kasa birleşmeleri 45º kesilmeyerek 90º kesilir.
PVC takozlar vasıtasıyla dönüş elde edilir. Bu özellikler sayesinde fire, referans gibi faydalar sağlar ve aynı zamanda suyun tahliyesine de yardımcı olur.
Sistemdeki yükü altta 2 adet rulman üstte 2 adet tekerlek sağlar.
Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır.
Sistemde paslanma yapacak malzeme kullanılmamıştır.
Aluminyum Profillerin açık kısımlarında polyamid kapak uygulanmıştır.
Cam ve Profil bağlantısı mekanik bağlantı ile sağlanmıştır. Asla sarkma yapmaz.
Köşe dönüş aparatları sayesinde kolay imalat ve montaj imkânı sağlar.
Kış bahçesi, Vitrin, Ofis Bölmeleri, Cafe, Otel ve Restoran gibi her türlü alanların kapatılmasında tercihe göre uygulanır.
Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği: 3500mm
Maksimum Kanat (Cam) Genişliği: 1100mm
Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı: 88kg
Aluminyum Üst Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 10,80kg ; 6,00metre
Aluminyum Alt Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 12,00kg ; 6,00metre
Aluminyum Üst Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 1,00kg ; 6,00metre
Aluminyum Alt Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 8,80kg ; 6,00metre
Aluminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu: 6,80kg ; 6,00metre

 

LİDER EŞİKSİZ SÜRME CAMBALKON SİSTEMİ

 

EŞİKSİZ SÜRME CAM BALKON SİSTEMİ şuanda mevcut kullanmakta olan balkon kapatma sistemlerinin alternatifi olup dünyada sistemimize benzer bir model ve çalışır bir ürün bulunmamaktadır. Bu mevcut sistemlerin eksik yönlerini tespit edip, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni sistemimizi piyasaya sürdük.

Sistemin Teknik Özellikleri:
Yana Kayar Sistem (Sürme Cam Sistemi) adından anlaşılacağı gibi kasa üzerinde yer alan raylar ile bu raylar üstünde yer alan camların yatay olarak ilerlemesiyle balkon, iç mekânlarda daralmaya sebep vermemektedir. Bunun yanısıra bu sistemde “eşik” bulunmamaktadır; bu da sistemin uygulandığı zemin ile tamamen aynı hizada olmasını sağlaması açısından kullanışlıdır.
Eşiksiz Sürme Sistemde istenildiği kadar Kanat sayısı uygulanabilir.
Eşiksiz Sürme seri Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli tek cam ve lamine cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez.
Dar balkonlarda balkon alanını aynen korumaktadır. Balkona giriş/çıkış noktalarına engel olmaz.
Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır.
Kanatlarda kullanılan Ara (Çekme) Kapaklar ile Camlar istenilen yere toplanır.
8mm ve 10mm olan Aluminyum Sürme Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Aluminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağnak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Patentli Aluminyum Fitillerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır.
Sistem geniş kasa modeline sahiptir. Balkon parapetinin tavanı karşılamadığı durumlarda kolaylıkla uygulanabilir. Kasa birleşmeleri 45º kesilmeyerek 90º kesilir.
PVC takozlar vasıtasıyla dönüş elde edilir. Bu özellikler sayesinde fire, referans gibi faydalar sağlar ve aynı zamanda suyun tahliyesine de yardımcı olur.
Sistemdeki yükü altta 2 adet rulman üstte 2 adet tekerlek sağlar.
Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır.
Sistemde paslanma yapacak malzeme kullanılmamıştır.
Aluminyum Profillerin açık kısımlarına Plastik Kapak uygulanmıştır.
Cam profil bağlantısı mekanik bağlantı ile sağlanmıştır. Asla sarkma yapmaz.
Köşe Dönüş Aparatları sayesinde kolay imalat ve montaj imkânı sağlar.
Kış bahçesi, Vitrin, Ofis Bölmeleri, Cafe, Otel ve Restoran gibi her türlü alanların kapatılmasında tercihe göre uygulanır.
Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği: 3500mm
Maksimum Kanat (Cam) Genişliği: 1100mm
Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı: 88kg
Aluminyum Üst Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 10,80kg ; 6,00metre
Aluminyum Alt Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 4,00kg ; 6,00metre
Aluminyum Üst Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 1,00kg ; 6,00metre
Aluminyum Alt Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 8,80kg ; 6,00metre
Aluminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu: 6,80kg ; 6,00metre

 

LİDER GİYOTİN MOTORLU CAM BALKON

Giyotin motorlu cam sistemi adından da anlaşılacağı gibi motorlu ve otomasyonlu sistemi ile hareket kabiliyetine sahip sistemdir. Yüksek taşıma kapasitesine sahip kalın dişli kayışlar ve özel imalat sessiz motor yardımı ile mevcut ölçünüz içindeki cam panellerin yukarı aşağı hareket ettirilmektedir.

Kullanımı sistem üzerine bağlanan buton veya kumanda ile sağlanmaktadır. Sistemdeki ilk cam sabittir,diğer hareketli camlar sabit camın önünde yukarı aşağı hareket ettirilir kapandığı zaman ısı ve ses izolasyonu sağlar açık konuma getirildiği durumlarda ise camlı korkuluk (küpeşte) konumuna geçer. Camlar istenildiği konumda tutulabildiği gibi ölçünüze ve projenizin durumuna bağlı olarak cam sayıları (1+1) (1+2) (1+3)olarak uygulanabilir. Standart cam balkon sistemleri ile karşılaştırıldığında bilindiği üzeri katlanabilir olan sistemler içeriden katlandığında cafe ve restoran tarzı yerlerde ölü bir alan oluşturmaktadır. Bu tarz işletmelerde bu gibi sorunlar işletme sahipleri ve müşterileri için sorun olmaktadır.Yana kayar manuel sürgülü cam balkon sistemleri uygulandığında ise bu sistemlerin yakınında bulunan masaların müşterileri sistemin teknik sorunlarından kaynaklanan ısı yalıtımı sorunundan dolayı kış aylarında bu tarz yerlerde bulunan masaları kullanmamasının sebebi olabilmektedir.

VENÜS CAM BALKON OLARAK giyotin motorlu cam balkon sisteminde bu sorunların hepsini ortadan kaldırarak siz saygı değer işletme sahiplerimize daha iyi bir ürün sunmanın gururunu yaşamaktayız. Mekanlarınızda şıklığı, estetiği ve sorunsuz uzun yıllar kullanabileceğiniz bu sistemi tasarlar iken piyasada bulunan görüntü ve isim olarak aynı olan bu ürünü üreten birkaç firmanın ürünlerindeki zayıflıkları tespit edip kendimizdende bir şeyler katarak bu yeni ürünümüzü tasarladık.

Bizi tercih eden ve edecek müşteri ve müşteri adaylarımıza şimdiden teşekkür ederiz.

GİYOTİN MOTORLU CAM BALKON TEKNİK BİLGİLER

SİSTEM GENİŞLİĞİ: 3500mm (3500mm üzeri olan ölçülerde yerin durumuna göre değerlendirilir.)

SİSTEM YÜKSEKLİĞİ: 3000mm 3500mm arası

CAM: 8mm temperli 10mm temperli (isteğe bağlı ısı camlı)

OTOMASYON: Buton kontrollü veya kumandalı

MOTOR HAZNESİ: 135 x 135 mm

MOTOR: ÖZEL SARIM SESSİZ MOTOR VEYA SOMFY MOTOR

YAN RAYLAR: 95mm x 85mm

DİĞER TEKNİK KONULAR İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ